Historie

Hrabalovo Kersko aneb slavnosti jak se patří

Skvostné prostředí kerského polesí, nostalgie Hrabalových knih, vůně klobás, lahodná chuť Postřižinského piva, přátelská atmosféra a dobrá nálada – to je Hrabalovo Kersko. Originální lesní slavnosti probíhající na počest tohoto známého autora. Letos se uskuteční v sobotu 23. května v osadě Kersko poblíž Sadské u Nymburka její již 11. ročník. A co všechno na letošní slavnosti odehraje?

Pěšky i na kole

Ať již patříte mezi príznivce díla spisovatele Bohumila Hrabala nebo jen hledáte příjemný program na květnovou sobotu, mužete se tešit na procházku po místech, která měl známý autor rád a na další bohatý program určený jak dospělým, tak jejich dětem. A rozhodně by z nej mel radost i samotný Bohumil Hrabal. Akce bude zahájena dopoledním pochodem Kerskem. Pochod začíná u Josefského pramene v 10.00 hod. a provede zájemce oblíbenými spisovatelovými místy. Ti, kteří si pochod nenechají ujít, se mohou tešit na zajímavé souteže v jeho průbehu. Jaké to budou? Nechte se překvapit. Kdo by měl chut se místo procházky raději projet na kole, muže se zúčastnit cyklovyjíždky z Nymburka do Kerska. Vyráží se také v 10.00 hod., ale tentokrát od Vodárenské věže.

Hlavní program slavnosti se odehraje odpoledne na zahradě lesního ateliéru Kuba, moderátorského řemesla se ujme Vojtech Kladívko. Z bohatého programu si každý určitě vybere „to své“. Např. ve výstavních prostorách Lesního ateliéru Kuba muže shlédnout výstavu Bohumil Hrabal ve fotografii, jejíž autorkou je přední česká fotografka Hana Hamplová. Nebo se může pobavit divadelním představením hercu z nymburského Hálkova divadla. A co se bude letos hrát? Jak jinak než některé z Hrabalových děl, tento rok „Schizofrenické evangelium“. Zdroj : http://freshin.cz K občerstvení se bude mimo jiné podávat sele na rožni, klobásy nebo valašské regále. Pokud by někdo měl chuť ochutnak speciality ze zvěřiny není problém. V těsné blízkosti této slavnosti se nachází Hajenka z filmu Slavnosti sněženek kde si po vzoru myslivců můžete dát kančí pečeni se zelím nebo kančí kýtu se šípkovou omáčkou. Ale můžete si zde dát i jiné pochoutky. Vše pak můžete zapít lahodným Postřižinským pivem.